Propozycja współpracy w zakresie specjalistycznej rehabilitacji i wsparcia rozwoju dzieci niepełnosprawnych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
Społeczno-oświatowe stowarzyszenie pomocy pokrzywdzonym i niepełnosprawnym EDUKATOR w Łomży, złożyło naszej gminie propozycję współpracy w zakresie specjalistycznej rehabilitacji i wsparcia rozwoju dzieci niepełnosprawnych w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.
Dla zainteresowanych rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi w powyższym wieku zamieszczamy poniżej pismo od stowarzyszenia.
Jeśli na terenie gminy są rodziny z dziećmi od drugiego roku życia, potrzebujące specjalistycznego wsparcia i rehabilitacji, zachęcamy Państwa serdecznie do nawiązania z ośrodkiem współpracy i skorzystania z pomocy w tym zakresie. Jesteśmy organizacją non - profit a naszą misją jest niesienie pomocy osobom potrzebującym, w tym szczególnie dzieciom.
Uprzejmie informujemy, że łomżyńskie Stowarzyszenie „Edukator" od prawie dwóch dekad specjalizuje się w organizowaniu i realizacji wielospecjalistycznego wsparcia rozwoju dzieci z dysfunkcjami rozwoju fizycznego i psychicznego.
Stowarzyszenie dysponuje doskonałą, doświadczoną kadrą specjalistów oraz świetnie wyposażonym Ośrodkiem Wsparcia i Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych, działającym przy Niepublicznym Przedszkolu Integracyjnym „Mały Artysta" w Łomży . Prowadzi również dzienny Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy „Szansa" dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim a także z niepełnosprawnością intelektualną, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Ośrodek Wsparcia i Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych w Łomży posiada:
l. profesjonalnie urządzoną i wyposażoną zgodnie z wymogami bhp salę do rehabilitacji dzieci ze schorzeniami układu ruchu
2. salę doświadczania świata, wyposażoną w bardzo nowoczesny sprzęt, urządzenia i programy do stymulacji rozwoju dzieci oraz do specjalistycznej diagnozy i terapii różnych dysfunkcji i mikro deficytów rozwojowych
3. pracownię logopedyczną , wyposażoną w nowoczesne programy do diagnozy i ćwiczeń logopedycznych oraz do treningu mowy,
4. gabinet terapii Biofeetback, wyposażony w specjalistyczną, diagnostyczno – terapeutyczną aparaturę, opartą na technice komputerowej, działającej na zasadzie sprzężenia zwrotnego
4. salę integracji sensorycznej
5. salkę gimnastyczną wyposażoną w UGUL (Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego)
6. grotę solno-jodową, wyposażoną w zestaw do muzykoterapii dzieci autystycznych.
Grota wykorzystywana jest również do terapii dla dzieci ze schorzeniami górnych dróg oddechowych oraz dzieci z diagnozą ADHD.
W celu zapewnienia właściwej i skutecznej realizacji wielospecjalistycznego wsparcia rozwoju dzieci zatrudniamy zespół specjalistów, który systematycznie czuwa nad jakością realizowanych terapii i wysokim poziomem pracy Ośrodka.
Zespół specjalistów w składzie: psycholog, logopeda, oligofrenopedagog, pedagog specjalny, rehabilitant - opracowuje i na bieżąco monitoruje realizację indywidualnych programów wsparcia każdego dziecka, dostosowanych do jego indywidualnych potrzeb i możliwość czuwają jednocześnie nad tym, by programy były realizowane w sposób kompleksowy, interdyscyplinarny, ciągły, w ścisłej współpracy i przy wsparciu rodziny dziecka.
Wspomaganie rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym realizujemy w formie: pomocy psychospołecznej, rehabilitacji, wsparcia edukacyjnego, polegającego na dostosowaniu form, środków i metod pracy do indywidualnych możliwości i potrzeb dziecka niepełnosprawnego, systematycznego uspołeczniania dzieci niepełnosprawnych, które nie uczęszczają do przedszkoli, poprzez ich udział w zajęciach w przedszkolnych, integracyjnych grupach rówieśniczych.
Ośrodek dysponuje mikrobusem dostosowanym do przewozu dzieci na wózkach inwalidzkich.
W trosce o dobro dzieci z problemami rozwojowymi, zamieszkujących w małych środowiskach, gwarantujemy wszystkim potrzebującym wsparcia, bez względu na rodzaj schorzenia i miejsce zamieszkania, transport z opiekunem do naszych placówek oraz możliwość udziału w specjalistycznych zajęciach i rehabilitacji. Chcemy służyć dzieciom ze środowisk, które mają utrudniony dostęp do specjalistycznego leczenia, poradnictwa i rehabilitacji. Opieką i wsparciem możemy objąć dzieci niepełnosprawne z terenów gmin wiejskich powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, zambrowskiego.
Od 2007 roku stowarzyszenie systematycznie współpracuje z Podlaskim Oddziałem PFRON realizując projekty na rzecz dzieci i osób niepełnosprawnych. Nasze dotychczasowe działania są bardzo cenione i pozytywnie oceniane przez wielu rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, które dzięki uczestnictwu w naszych programach mogły podjąć dalszą edukację i funkcjonować w grupach rówieśniczych.
W celu nawiązania współpracy prosimy o kontakt telefoniczny 86 215 04 63, 48 606 905 678 lub e-mailowy biuro@sosedukator.pl z biurem Stowarzyszenia.
ZAPRASZAMY!