Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Załatwiaj sprawy przez Cyfrowy Urząd – cu.wrotapodlasia.pl (video)

20/11/2017

Podania, wnioski, kopie dokumentów składaj przez Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia – serwis internetowy administracji publicznej województwa podlaskiego umożliwia załatwienie wielu urzędowych spraw bez wychodzenia z domu.

O to jak złożyć dokument za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia zapytaliśmy Bożeną Ignatowską, Głównego Specjalistę w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego UMWP Zapraszamy do obejrzenia krótkiego instruktażu

- Za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu, który mieści się pod adresem cu.wrotapodlasia.pl  możemy załatwiać wiele spraw urzędowych – tłumaczy Bożena Ignatowska – Drogą internetową możemy przesłać m.in. wniosek o dowód osobisty, zgłosić jego uszkodzenie lub utratę, zawiadomić o zbyciu pojazdu, zwrócić się o udostępnienie dokumentów z rejestru cywilnego , a także złożyć podanie czy skargę…
Na stronie cu.wrotapodlasia.pl   znajdziemy też dane teleadresowe urzędów,  a co najważniejsze uzyskamy  informacje o usługach świadczonych drogą elektroniczną.
Warunkiem załatwiania spraw urzędowych przez Internet jest posiadanie Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Profil Zaufany można wyrobić bezpłatnie zakładając konto na stronie www.pz.gov.pl .
Ważne! Konto musimy potwierdzić w ciągu czternastu dni w jednym z wyznaczonych urzędów.
Punkty potwierdzania Profilu Zaufanego znajdują sie na stronie www.pz.gov.pl i  TUTAJ (po wejściu do bazy danych należy wybrać województwo lub miejscowowść, gdzie bedziemy potwierdzać pz.)


Posiadacze Profilu Zaufanego mogą załatwiać przez internet sprawy urzędowe w wielu instytucjach
- Możemy m.in. złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego  w NFZ, sprawdzić punkty karne, sprawdzić dane w ZUS-ie - mówi Bożena Ignatowska.
Usługi świadczone droga elektroniczną przez różne instytucja dostępne są miedzy innymi TUTAJ .