Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OK
Czwartek, 14 grudnia 2017 roku :: Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

Dziś pogoda:
niebo
aktualna : -1,30 °C
temp.max.: 0 °C
temp.min.: -2 °C
wiatr: 21.6 km/h
więcej o pogodzie
Oficjalny serwis Gminy Miastkowo
szukaj w serwisie:

geoportal

Koncert Poezji i Pieśni Patriotycznych „Bóg, Honor, Ojczyzna”


[15-11-2016]

Ojczyzna, patriotyzm- umiłowanie Ojczyzny,  szacunek dla jej dziejów, Ojczyzna-nasza Matka… to słowa w ostatnich dniach padające z ust wielu Polaków, kiedy obchodziliśmy narodowe święto, 98 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Ojczyzna- nasz dom, któremu na imię Polska. Dom, który przerasta wszystkie budowle, to dom kultury wewnętrznej, dom naszego zakorzenienia. Ileż wysiłku, potu, intelektu, pomysłowości, bohaterstwa i wartości włożyli Ci, którzy go budowali.

13 listopada  2016r, od godz. 1700 w Gminnym Ośrodku Kultury w Miastkowie, uczestnicząc w Koncercie Poezji i Pieśni Patriotycznej „BÓG, HONOR, OJCZYZNA” składaliśmy hołd tym wszystkim, dla których wolność i dobro Ojczyzny stanowiły najcenniejszą wartość.

Tematyka prezentowanych utworów: pieśni, poezji i filmu historycznego sięgała ponadtysiącletniej historii naszego narodu, od czasów Mieszka I ( tak się składa, że w kwietniu br. obchodziliśmy 1050 rocznicę chrztu Polski. Mieszko I przyjmuje chrzest, umacnia swoją władzę, a Polskę zrównuje z chrześcijańskimi krajami Europy) po ówczesne lata, śledząc najważniejsze wydarzenia historyczne. W koncercie uczestniczyli :

  • Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Wiejskich w Miastkowie;
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miastkowie przygotowani przez Panie: Annę Żuchowską, Dorotę Białobrzewską, Małgorzatę Rogula;
  • Paweł Łada przygotowany przez Pana Jacka Morawskiego- GOK;
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzewie przygotowani przez Panią Beatę Waszczuk;
  • Uczniowie  z Publicznego Gimnazjum w Miastkowie przygotowani przez Panią Grażynę Nadrowską i Panią Lidię Białobrzeską.

Prezentowane utwory są niczym zwierciadło, w którym odbija się ponadtysiącletnia historia państwa i narodu. Szczególnie w trudnych dla naszych przodków czasach zaborów i okupacji, powstające utwory budowały oraz umacniały jedność narodu polskiego.

Niech ten koncert, obok innych uroczystości obchodzonych w naszych szkołach i kościele, pogłębi naszą świadomość, budzi podziw i sprawi byśmy nie zapominali o naszej historii, o tych którzy walczyli o wolność  i dobro Ojczyzny.

 

 


Galeria do artykułu :
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie
zdjecie

Zobacz więcej zdjęć ...

powrót
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Copyright 2008-2017
Urząd Gminy Miastkowo