Oficjalna strona Gminy Miastkowo
SMS do mieszkańca
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych – 14 styczeń 2018r

18/01/2018

Największa magiczna siła tkwi w tradycjach Bożonarodzeniowych, związana z nią niepowtarzalna siła ciepła i życzliwości; różnorodna symbolika: kolorowa choinka, wieczór wigilijny, Nowonarodzone Dziecię wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie, obrzęd chodzenia z gwiazdą i wiele, wiele innych- wszystko to co najpiękniejsze w cyklu całorocznej obrzędowości polskiej. Święta Bożego Narodzenia są bardzo bliskie sercu każdego człowieka, który zawierzył Chrystusowi. Objawiają głębię prawdy, jak Bóg ukochał człowieka, skoro składa mu wizytę w jego miejscu zamieszkania, Bóg rodzi się w człowieku.

Na  „Przeglądzie Tradycji Bożonarodzeniowych”,  zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie, w dniu 14 stycznia 2018r od godz. 1600 podczas prezentowanych kolęd i inscenizacji przyjścia na świat Nowonarodzonego przypomnieliśmy sobie ten niepowtarzalny klimat. Prezentowali się:

  1. Rafał Korytkowski (akordeon) -Przybieżeli do Betlejem”.
  2. Emilia Grażul (flet poprzeczny )-„Gdy śliczna Panna”, „Do szopy hej pasterze” – opiekun Pan Jacek Krupa.
  3. Rafał Korytkowski (korg)- „Bóg się rodzi”.
  4. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Rydzewie-„Jasełka”- przygotowani przez Panią Beatę Waszczuk, Ks. Wikariusza Jarosława Świderek.
  5. Bartosz Jankowski (korg)-„Przybieżeli do Betlejem”-przygotowany przez Pana Jacka Morawskiego (GOK).
  6. Seweryn Ziemczyk (akordeon)- „Dzisiaj w Betlejem”- przygotowany przez Pana Stanisława Morawskiego (GOK).
  7. Xander Deptuła (korg)- „Pójdźmy wszyscy do stajenki” -przygotowany przez Pana Jacka Morawskiego (GOK).
  8. Paweł Łada (gitara, śpiew) „Był pastuszek bosy”; (skrzypce)- „ O Gwiazdo Betlejemska”- przygotowany przez Pana Jacka Morawskiego (GOK).
  9. Kwartet saksofonowy z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Łomży- „Gdy śliczna Panna”; „W żłobie leży”, „ Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”- Izabela Janusz (saksofon tenorowy), Wiktoria Brzóska i Paweł Rogalewski ( saksofon altowy), Rafał Korytkowski ( baryton)- przygotowani przez Panią Urszulę Gosk.
  10. Grupa wokalno- instrumentalna GOK (wokal, gitara)-„Jest taki dzień”, „Cicha noc”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Jezus malusieńki”, „Wśród nocnej ciszy”-przygotowani przez    Pana Jacka Krupę.

 

… oby Wam się darzyło w szkole, w rodzinie i w pracy. Abyście byli ambitni i osiągali zamierzone cele.

Zobacz więcej zdjęć