Oficjalna strona Gminy Miastkowo
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady

Załatwiaj sprawy przez Cyfrowy Urząd – cu.wrotapodlasia.pl (video)

20/11/2017

Podania, wnioski, kopie dokumentów składaj przez Cyfrowy Urząd Wrót Podlasia – serwis internetowy administracji publicznej województwa podlaskiego umożliwia załatwienie wielu urzędowych spraw bez wychodzenia z domu.

O to jak złożyć dokument za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu Wrót Podlasia zapytaliśmy Bożeną Ignatowską, Głównego Specjalistę w Departamencie Społeczeństwa Informacyjnego UMWP Zapraszamy do obejrzenia krótkiego instruktażu

- Za pośrednictwem Cyfrowego Urzędu, który mieści się pod adresem cu.wrotapodlasia.pl  możemy załatwiać wiele spraw urzędowych – tłumaczy Bożena Ignatowska – Drogą internetową możemy przesłać m.in. wniosek o dowód osobisty, zgłosić jego uszkodzenie lub utratę, zawiadomić o zbyciu pojazdu, zwrócić się o udostępnienie dokumentów z rejestru cywilnego , a także złożyć podanie czy skargę…
Na stronie cu.wrotapodlasia.pl   znajdziemy też dane teleadresowe urzędów,  a co najważniejsze uzyskamy  informacje o usługach świadczonych drogą elektroniczną.
Warunkiem załatwiania spraw urzędowych przez Internet jest posiadanie Profilu Zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego.

Profil Zaufany można wyrobić bezpłatnie zakładając konto na stronie www.pz.gov.pl .
Ważne! Konto musimy potwierdzić w ciągu czternastu dni w jednym z wyznaczonych urzędów.
Punkty potwierdzania Profilu Zaufanego znajdują sie na stronie www.pz.gov.pl i  TUTAJ (po wejściu do bazy danych należy wybrać województwo lub miejscowowść, gdzie bedziemy potwierdzać pz.)


Posiadacze Profilu Zaufanego mogą załatwiać przez internet sprawy urzędowe w wielu instytucjach
- Możemy m.in. złożyć wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego  w NFZ, sprawdzić punkty karne, sprawdzić dane w ZUS-ie - mówi Bożena Ignatowska.
Usługi świadczone droga elektroniczną przez różne instytucja dostępne są miedzy innymi TUTAJ .