Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OK
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 roku :: Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dziś pogoda:
niebo
aktualna : -4,30 °C
temp.max.: -10 °C
temp.min.: -11 °C
wiatr: 7.2 km/h
więcej o pogodzie
Oficjalny serwis Gminy Miastkowo
szukaj w serwisie:

geoportal

Aktualności


Informacja dla mieszkańców terenów, na których zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką do zwalczania wścieklizny u lisów wolno żyjących w akcji wiosennej 2017 roku

[ 19-04-2017 ]
zdjecia Celem skutecznego zwalczania wścieklizny u lisów - na terenie województwa podlaskiego zostaną wyłożone przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących, metodą zrzutów z samolotów.


Dawne obrzędy i zwyczaje okresu Wielkanocnego

[ 11-04-2017 ]
zdjecia
Ostatni wtorek karnawału upływał w dawnej wsi pod znakiem obfitych uczt i wesołego swawolenia. Każdy starał się najeść i ubawić na zapas przed długim ścisłym postem, poprzedzającym Wielkanoc, okresem umartwień ciała i duszy, skupienia w oczekiwaniu na Zmartwychwstanie Chrystusa.


Owieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

[ 07-04-2017 ]
zdjecia
Działając na podstawie art. 10 § I i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2016.23 ze zm.), w związku z art. 74 ust. 3 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U.2016.353 ze zm.) zawiadamiam, iż pismami z dnia 5 kwietnia 2017 r. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku wystąpił do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży i Marszałka Województwa Podlaskiego z wnioskiem o wyrażenie opinii w sprawie ustalenia zakresu raportu o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko dla przedsięwzięcia pn. „Budowa kwatery nr 3, drogi technologicznej i placów magazynowych w ramach Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. RIPOK Czartoria, gm. Miastkowo", w toczącym się na wniosek Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o. o. w Łomży, postępowaniu o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.


Zaproszenie do udziału w projekcie "Zawodowa szansa !"

[ 31-03-2017 ]
zdjecia
Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży zaprasza osoby bezrobotne poszukujące pracy do udziału w projekcie "Zawodowa szansa !".


ROLNIKU - PAMIĘTAJ O WNIOSKU O DOPŁATY OBSZAROWE!

[ 31-03-2017 ]
zdjecia

PODR w Szepietowie, PZDR w Łomży informuje, że od dnia 01 kwietnia do 15 maja  uruchamia w GOK w Miastkowie( parter, sala obok poczty) punkt, w którym można skorzystać z usługi wypełniania wniosków o dopłaty obszarowe.OPRACOWANIE STRATEGII ROZWOJU GMINY MIASTKOWO NA LATA 2017-2024

[ 24-03-2017 ]
zdjecia
Urząd Gminy

Gmina Miastkowo przystąpiła do opracowania Strategii Rozwoju Gminy Miastkowo na lata 2017–2024.

Nadrzędnym celem prac nad dokumentem jest sformułowanie zadań do realizacji, możliwie bliskich oczekiwaniom
i potrzebom społeczności naszej Gminy. Dlatego też, zwracamy się do Państwa z prośbą o wzięcie aktywnego udziału
w pracach nad dokumentem i wypełnienie załączonej ankiety.  Licząc na Państwa współpracę pragniemy zapewnić, iż ankieta jest całkowicie anonimowa.Owieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska

[ 24-03-2017 ]
Działając na podstawie art. 10 § 1 i art. 49 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2016 r. poz. 23 ze zrn.), w związku z art. 74 ust. 3 oraz art. 73 ust. 1 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016 r. poz. 353 ze zm.) zawiadamiam, że na wniosek Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o w Łomży w dniu 20 marca 2017 r. zostało wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn.: „Budowa kwatery nr 3, drogi technologicznej i placów magazynowych w ramach Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. RIPOK Czartoria, gm. Miastkowo",


Zwrotu odpadów opakowaniowych po środkach ochrony roślin niebezpiecznych w ramach systemu zbiórki opakowań PSOR

[ 21-03-2017 ]
zdjecia
Przychylając się do pisma Polskiego Stowarzyszenia Ochrony Roślin, skierowanego do Marszałka Województwa Podlaskiego, zwracam się z prośbą o udostępnienie załączonego formularza „zwrotu/odbioru odpadu” na stronie internetowej Państwa urzędu.


APEL „NIE WYPALAJMY TRAW”

[ 17-03-2017 ]
zdjecia
Rokrocznie wiosną strażacy borykają się z pożarami spowodowanymi wypalaniem traw i nieużytków, a późnym latem i jesienią wypalaniem resztek pożniwnych.
Za ponad 95% przyczyn ich powstania niestety odpowiada bezpośrednio człowiek.
Nadal bowiem od pokoleń wśród wielu rolników panuje przekonanie, że wypalanie traw i słomy poprawia jakość gleby i jest swoistym rodzajem jej nawożenia i użyźniania.


Apel Prezesa KRUS

[ 16-03-2017 ]
zdjecia
Szanowni Rolnicy, przed rozpoczęciem kolejnego sezonu agrotechnicznego pragnę zwrócić Państwa uwagę na bezpieczeństwo pracy z powszechnie stosowanymi nawozami i środkami ochrony roślin, zapewniającymi wysokie i dobre jakościowo plony płodów rolnych.


... 3 4 5 6 7 [ 8 ] 9 10 11 12 ...
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Copyright 2008-2018
Urząd Gminy Miastkowo