Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
OK
Poniedziałek, 22 stycznia 2018 roku :: Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Dziś pogoda:
niebo
aktualna : -4,05 °C
temp.max.: -10 °C
temp.min.: -11 °C
wiatr: 7.2 km/h
więcej o pogodzie
Oficjalny serwis Gminy Miastkowo
szukaj w serwisie:

geoportal

Aktualności


Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych – 14 styczeń 2018r

[ 18-01-2018 ]
zdjecia Największa magiczna siła tkwi w tradycjach Bożonarodzeniowych, związana z nią niepowtarzalna siła ciepła i życzliwości; różnorodna symbolika: kolorowa choinka, wieczór wigilijny, Nowonarodzone Dziecię wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie, obrzęd chodzenia z gwiazdą i wiele, wiele innych- wszystko to co najpiękniejsze w cyklu całorocznej obrzędowości polskiej. Święta Bożego Narodzenia są bardzo bliskie sercu każdego człowieka, który zawierzył Chrystusowi. Objawiają głębię prawdy, jak Bóg ukochał człowieka, skoro składa mu wizytę w jego miejscu zamieszkania, Bóg rodzi się w człowieku.


Zwrot podatku akcyzowego

[ 16-01-2018 ]
zdjecia Wójt Gminy Miastkowo informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami, posiadaczami zależnymi (dzierżawca) gruntów rolnych położonych na terenie gminy Miastkowo, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej w I półroczu 2018 r. w terminie:


ZAKAŹNE CHOROBY ZAWODOWE ROLNIKÓW I ZWIĄZANE Z NIMI ŚWIADCZENIA WYPŁACANE PRZEZ KRUS

[ 09-01-2018 ]
zdjecia
Choroba zawodowa rolników, to choroba która powstała w związku z pracą w gospodarstwie rolnym, jeżeli objęta jest wykazem chorób zawodowych określonych w przepisach wydanych na podstawie Kodeksu Pracy. Choremu, który jest ubezpieczony w KRUS, przysługuje prawo do jednorazowego odszkodowania z tytułu stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu albo też renty z tytułu niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym.


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW

[ 08-01-2018 ]
zdjecia
Informujemy że dzień 26 stycznia 2018 r. (piątek) jest dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy Miastkowo
 
w zamian za święto przypadające w sobotę w dniu 06 stycznia 2018 r.


Harmonogram odbioru odpadów komunalnych w 2018 r.

[ 18-12-2017 ]
zdjecia
Zapraszamy mieszkańców Gminy Miastkowo do zapoznania się z harmonogramem odbioru odpadów komunalnych w 2018 r.


Zapraszamy do udziału w XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" - przedsiębiorczość na obszarach wiejskich 2017/2018

[ 15-12-2017 ]
zdjecia
Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie ma przyjemność poinformować, że uruchomiło XVIII edycję ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania przedsiębiorcze na obszarach wiejskich. Celem konkursu jest wyróżnianie i promowanie najciekawszych przedsięwzięć gospodarczych, które przyczyniają się do społecznego i regionalnego rozwoju obszarów wiejskich. W tegorocznej XVIII edycji konkursu Rada Programowa przyzna nagrody w kategoriach: indywidualnej, rodzinnej, zespołowej oraz inicjatyw na rzez rozwoju społeczności lokalnych.


Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują  WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI.

[ 12-12-2017 ]
zdjecia
Ludzie NIE SĄ wrażliwi na zakażenie wirusem ASF, stąd choroba ta nie stwarza zagrożenia dla ich zdrowia i życia. Występowanie ASF wśród dzików stanowi jednak bardzo poważne zagrożenie dla trzody chlewnej. Wirus ASF może przez długi czas utrzymywać się w zwłokach padłych dzików, dlatego powinny być one usuwane ze środowiska.


Zapraszamy na Przegląd Tradycji Bożonarodzeniowych

[ 07-12-2017 ]
zdjecia W okresie Świąt Bożego Narodzenia, począwszy od Wigilii do Święta Matki Boskiej Gromnicznej rozbrzmiewają kolędy w domach, kościołach i na różnych uroczystościach. Tradycja kolędowania przechodzi z pokolenia na pokolenie. Większość kolęd to utwory bardzo stare, a mimo to wciąż żywe, chętnie je śpiewamy. Spotykamy kolędników chodzących po wsiach z gwiazdą, kozą czy szopką.Mikołaj spełnia sny

[ 07-12-2017 ]
zdjecia
"Mikołaj spełnia sny" to baśń, na którą chcielibyśmy zaprosić najmłodszych mieszkańców naszej gminy w dniu 16 grudnia 2017r (sobota) od godz. 1600 do Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie.


Gminny Ośrodek Kultury w Miastkowie zaprasza na koncert zespołu - DROGA NA OSTROŁĘKĘ

[ 28-11-2017 ]
zdjecia
Dla miłośników muzyki country mamy dobrą wiadomość. Zespół Droga na Ostrołękę zagra koncert w auli Gminnego Ośrodka Kultury w Miastkowie.
Ostrołęcka grupa może pochwalić się licznymi osiągnięciami i nagrodami, takimi jak: Piosenka Roku 2010 - "Jak dogonić mogę wiatr", Nowy Wykonawca Roku (Wojciech Dudkowski) 2010, Zespół Roku 2011 i 2013, II nagroda w Konkursie na Nową Piosenkę Country Piknik Country 2011 - "Moje serce to nie hotel", Piosenka Roku 2013 - "Berek", I nagroda w Konkursie na Nową Piosenkę Country Piknik Country Mrągowo 2014 - "Oszaleć można”.


 
[ 1 ] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ...
baner odpady
baner mapa gminy
baner internet
folder
sala gok
cu
wrota podlasia
sasiedzi
baner ugmiastkowo
baner krus
baner mikroporady
Copyright 2008-2018
Urząd Gminy Miastkowo